I v letošním roce se budou řidiči a chodci setkávat mnohem častěji s policejními hlídkami, a to zejména tento pátek a neděli, a také po celý nadcházející týden.

„Policisté v Kraji Vysočina připravili na konec srpna a na začátek září dvě mimořádné dopravně bezpečnostní akce, které mají především preventivní charakter. Při víkendové akci s názvem Prázdniny – návrat se při silničních kontrolách na dálnici D1 i na silnicích nižších tříd policisté zaměří zejména na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti, budou kontrolovat, zdali řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek a dodržují veškerá pravidla silničního provozu," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policie se také zaměří na to, jestli jsou děti ve vozidlech řádně upevněné v autosedačkách, zda řidiči a jejich spolujezdci používají bezpečnostní pásy a mají svá vozidla v dobrém technickém stavu.

„Se začátkem nového školního roku proběhne v našem kraji dopravněbezpečnostní akce Bezpečně do školy. Jednou z důležitých priorit policistů je docílit větší bezpečnosti chodců v provozu, a proto se policisté první týden v září zaměří zejména na malé chodce. První týden nového školního roku bude pro mnoho dětí velice náročný. Po prázdninách budou mít plno zážitků, a tak pohyb na přechodech pro chodce nebo po chodnících může být neopatrný," vysvětlila Čírtková.

Policisté budou od 1. září dohlížet na přecházení dětí po přechodech v blízkosti škol v ranních i odpoledních hodinách. Po celý první zářijový týden proběhne také celorepublikový projekt Zebra se za tebe nerozhlédne, který je věnován právě bezpečnosti dětí na přechodech pro chodce.