Poliklinika se nachází nedaleko centra, má dvě patra. V budově jsou ordinace praktických lékařů a specialistů, v přízemí je lékárna. Proč poliklinika mění vlastníka, vysvětlila už loni v prosinci Deníku spolumajitelka Věra Rýdlová. „Hlavní důvod je důchodový věk. Můj a mého manžela. Rozhodli jsme se proto s provozem polikliniky skončit a budovu prodat. Hledali jsme vhodného majitele, protože chceme ukončit podnikání ve Světlé s čistým štítem. Tak jsme oslovili město Světlá,“ sdělila. Jenže teď je všechno jinak.

Podle místostarosty Tomáše Roseckého mělo město zájem polikliniku provozovat. „Nechtěli jsme, aby se z polikliniky stala například ubytovna. Chceme zachovat zdravotní péči ve městě. Byli jsme ochotni akceptovat i prodejní cenu stanovenou soukromými majiteli na dvacet milionů korun a objekt převzít se všemi závazky, včetně starosti o zajištění lékařské péče. Jenže majitelé nám sdělili, že si to rozmysleli a jednají s někým jiným,“ řekl místostarosta Deníku. Pro radnici je to zklamání.

Změnu plánu potvrdila Deníku i spolumajitelka Věra Rýdlová, ale další podrobnosti sdělovat nechtěla. „Celá záležitost je zatím v jednání. Ale obyvatelé Světlé mohou být klidní o lékařskou péči ve městě nepřijdou,“ zdůraznila.

V budově polikliniky najdou pacienti skoro kompletní lékařskou péči. Ordinuje tu psychiatr, neurolog, kožní lékař, ortoped, dětský lékař i praktický lékař. Je tam ordinace ORL, ultrazvuk a rentgen.

Prodej polikliniky je nepříjemná zpráva například pro pacientku Věru Koudelkovou. „Byla bych asi klidnější, kdyby to koupilo město. Dneska nemůžete věřit ničemu a nikomu. Koupí to nějaký zlatokop a zjistí, že středisko nevydělává, tak ho zavře nebo z něho udělá ubytovnu. Už se tady o tom mluvilo loni. Město bude bez doktorů,“ posteskla si. Podle Zdeňka Kučery je město záruka, že zdravotní péče ve městě neskončí, u neznámého soukromníka si tím jistý není.

Naopak další pacient Milan Dvořák obavy nemá. „Zbytečná panika. Poliklinika byla soukromá léta a fungovala. V Brodě je poliklinika u nádraží soukromá a funguje. Proč by to nemělo jít dál,“ prohlásil.

Město mělo v plánu převzít polikliniku úplně celou, včetně budovy a pozemků, uzavřít s majiteli nejdřív rezervační smlouvu, právní proces měl skončit do začátku letošního léta.