"Zúčastnili jsme se kurzu první pomoci pro děti z mateřské školy. Chtěly bychom lékařům Beátě Bajákové, Jakubovi Kodysovi a Josefovi Urbancovi moc poděkovat. Hned po milém a velmi příjemném přivítání z dětí opadly obavy z nemocnice. Program se nám líbil a zaujal nás. Děti mnoho viděly a mnoho se dozvěděly. Byly nadšené, a hned následující den ve školce operovaly a zachraňovaly plyšová zvířátka i sebe,“ popsaly nemocniční kurz učitelky z mateřské školy v Malčíně.

ALEJ. Mezi soutěžícícmi je například nová alej v Oudoleni.
Hlasování o nejhezčí alej skončilo, z Vysočiny soutěží necelá desítka

„Jde o program, který je věnován první pomoci pro mrňousky,“ upřesnila mluvčí nemocnice Petra Černo. V rámci grantu Ministerstva zdravotnictví nabízí nemocnice kurz poskytování první pomoci pro děti v délce asi 2x45 minut nebo 2x30 minut.

„Program jsme nazvali I když jsem malý, jsem šikovný. Je určený předškolákům a dětem z prvního stupně základních škol. Cílem je seznámit děti se základy první pomoci. Naučit je přivolat pomoc, zvládnout srdeční masáž, dýchání z úst do úst, zastavit krvácení a ošetřit poranění,“ popsala průběh a poslání kurzu mluvčí Černo.

První pomoc se děti učí na figurínách miminka a dítěte. Za pomoci medvídků a dalších plyšáčků se mohou naučit obvazovat poranění. Přednášejícími jsou mladí lékaři a sestry dětského oddělení nemocnice Havlíčkův Brod. Kurz ja zdarma. Náklady jsou hrazené z dotace Ministerstva zdravotnictví.