„Zkuste někde na vesnici naštvat starostu. Najednou zjistíte, že s vámi nemluví hasiči, včelaři ani zahrádkáři, protože ten člověk je snad v každém spolku a všude je jejich,“ radil nám kdysi jeden kolega novinář už v důchodovém věku. V každé vesnici se najde pár lidí, kteří jsou takzvaně na roztrhání. Starají se o společenský život, funkcí mají několik. Jsou o to aktivnější oč méně se chce těm druhým. Kamil Hájek na roztrhání skutečně je. A když se ho zeptáte proč, odpoví: „Mě to všechno baví.“

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkV Dolní Krupé má obchod se smíšeným zbožím. Nabídka pestrá, od chleba až po kosmetiku. „U nás koupíte snad všechno. Jen škoda, že si toho všimnou hlavně cizí. Pro místní je samoobsluha na vsi dobrá, jen když něco zapomenou. Ale cizí se kolikrát už mezi dveřmi diví, jé, vy toho tady máte! Provozuji ještě jeden obchod, ale ten asi musím časem zavřít. Mám lidi rád, ale chodí nakupovat málo. Obchod není charita,“ poznamená pošťák i obchodník v jednom.

Přímo v krámě nabízí tento člověk mnoha profesí také služby Pošty Partner. „Mám ji na starost už čtyři roky. Nabízím stejné služby, jako na kterékoliv poště. Dopisy, balíčky, inkaso. Musel jsem kvůli tomu do zvláštního kurzu v Pardubicích. Ale šel jsem rád. Mě práce s lidmi dělá radost,“ konstatuje sympatický všeuměl.

Pošta je v provozu oficiálně dvě hodiny dopoledne a pak odpoledne. „Jenže když někdo přijde pozdě, tak ho přece nevyhodím. To si zkrátka přejdu od pultu kde jsem jako prodavač za přepážku, a je ze mě pošťák,“ vysvětluje energický mladík. Jak dodává, vedl ve vsi po večerch ještě hospodu. Ta je ale kvůli koronaviru zavřená.