Podle starosty Martina Kamaráda je to jen obraz současnosti. Chybí materiál, ceny rostou, stavební firmy nemají zaměstnance. „Na stavbu kolumbária jsme udělali tři výběrová řízení. Žádná firma nakonec nepodepsala smlouvu. Když si spočítala jak rostou ceny materiálu, došla k názoru, že by na stavbě prodělala,“ poznamenal.

Nakonec se podařilo jednu stavební firmu najít. „Podepsala s námi smlouvu, začne stavět v listopadu. Kolumbárium bude v létě 2022,“ upřesnil starosta. Stavba přijde na devět milionů. „Původně měla stavba stát 4,5 milionů. Tak je vidět jak ceny rostou,“ dodal starosta. V kolumbáriu bude 270 schránek, do každé se vejdou čtyři urny. „ Takže to přece jen stihnou než umřu," poznamenal s černým humorem Jan Mňuk z Přibyslavi.

Chodník v osadě Dvorek je další smutná kapitola. „O chodník žádali obyvatelé Dvorka. Kvůli bezpečnější cesta kolem silnice. Jednu firmu jsme vybrali, ale pak se s ní rozešli a dodnes vymáháme škody,“ vylíčil situaci starosta Kamarád. Podle Miloslava Jonáka byl chodník ve Dvorku nutnost. „Silnice je úzká, v zatáčkách nepřehledná. Pro chodce problém. Často tudy jezdí nákladní cisterny do Čepra Šlapanov. Když se na silnici potají dvě auta v protisměru chodec nemá kam uskočit,“ popsal situaci hasič z Přibyslavi.

Další firma, která chodník ve Dvorku staví měla zase problémy s materiálem. „Chodník je už skoro hotový, ale ukázalo se, že silnice je na nekvalitním povrchu, takže se musí opravit,“ upřesnil starosta Kamarád. Chodník má zvýšené obrubníky, bezpečnější je také autobusová zastávka. Chodník přijde asi na 6 milionů. Jak zdůraznil starosta nelze tady hledět na cenu. Bezpečnost lidí je důležitější.