Potravinová banka Vysočina se účastní akce Sbírka potravin. Uskuteční se v celkem 18 prodejnách napříč celým krajem Vysočina. Potravinová banka samozřejmě uvítá každého dobrovolníka, který se bude chtít zapojit. Nejvíc ochotných rukou bude podle organizátorů potřeba v Ledči v supermarketu Billa, ve Světlé nad Sázavou v Penny, v chotěbořském Tescu v Havlíčkově Brodě v marketu Kaufland a Albert. Zájemci se mohou přihlásit již nyní u koordinátorky Evy Šilhanové email: info@pbvzs.cz nebo telefon: 730 177 731.

České potravinové banky v loňském roce rozdělily rekordní množství pomoci. Z patnácti bank směřovalo k potřebným celkem 4127 tun potravin a zboží z drogerií. Přišli si pro ně třeba lidé v nouzi nebo s handicapem, část zboží zamířila do azylových domů či domovů pro seniory. Meziročně se objem darovaného zboží od řetězců ztrojnásobil. Pomohl k tomu i nový zákon, který nařizuje velkým obchodům, aby zboží, kterému brzy skončí trvanlivost, věnovaly právě potřebným.

Ždírecká rezerva přivítala céčko Havlíčkova Brodu a prohrála 3:6.
Habry na sobě mají stále deku. Ani na jaře se zatím nic nezměnilo

Celkem 15 potravinových bank v České republice přijalo na své sklady téměř 4 200 tun potravin v roce 2018. Potravinová banka Vysočina shromáždila 84 tun a v rámci spolupráce s 25 odběratelskými neziskovými organizacemi se dostala potravinová pomoc 6 500 osob v našem regionu.Potraviny jsou dnes nedostatkovým zbožím nejen v chudých afrických oblastech, ale využít je potřebují také sociálně slabší rodiny v tuzemsku. Na Vysočině toto zařízení pomáhá lidem zažehnat krizi.

Šéfem Potravinové banky Vysočina je Miroslav Krajcigr a žena, která s myšlenkou na založení přišla, je Iveta Vrbová. "Spolupracujeme se všemi potravinovými bankami. Potraviny rozdáváme všem neziskovým organizacím, protože pro nás jsou důležití klienti," konstatuje Miroslav Krajcigr.

Podle Vrbové potravinové banky jsou bojem roti plýtvání. potravinami. "Zachraňujeme potraviny, které by jinak skončily na skládce. Všechny takové, které vám v obchodě spadnou a jsou neprodejné, zachráníme. Přidanou hodnotou je, že je distribuujeme do sociálních služeb a oni do rodin, či jednotlivcům, kteří se nachází na hranici chudoby. Personál je sesbírá, zavolají nám do potravinové banky, nebo už máme také nasmlouvané organizace, které si je vyzvedávají. Potravinová banka jinak nemůže rozdávat fyzickým osobám," zdůraznila Vrbová.