Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Potřeby občanů Přibyslavska má zjistit v prosinci dotazník

Přibyslav – Zlidštit chod samosprávy, zjistit potřeby občanů Přibyslavi v oblasti služeb a vedení města, má velký dotazník, který připravuje nové vedení přibyslavské radnice.

26.11.2014
SDÍLEJ:

Přibyslavská radniceFoto: Deník/archiv

Starosta Martin Kamarád a místostarosta Michael Omes společně s dalšími zvolenými zástupci Nezávislí pro Přibyslav a Přibyslav 2014 už zpracovali společný koaliční program, který má šest hlavních bodů.

Nejpodstatnější část je věnována chodu místní samosprávy a její komunikaci se státní správou. Součástí bude i dotazník pro občany, organizace a podnikatele.„Dotazník by měl být hotový v prosinci. Chtěli bychom v něm oslovit nejen město, ale také obyvatele místních částí. zeptat se jich, co postrádají například v oblasti služeb či místní samosprávy. Podle toho, kolik dotazníků se vrátí, chceme nastavit budoucí koncepci činnosti městského úřadu," vysvětlil místostarosta Michael Omes.

Větší informovanost

Dotazník má být dostupný jak na internetu, tak i v tištěné podobě. Podle starosty Martina Kamaráda se před přibyslavskou samosprávou otvírá nové období, v němž by se mělo hodně věcí změnit k lepšímu.„Rozšíříme určitě informovanost pomocí webových stránek města. Zprovozníme plnohodnotné diskusní fórum, zpřístupníme veřejnosti podklady a materiály k jednáním jak rady,tak i zastupitelstva a informace o jmenovitém hlasování každého zastupitele. Připravíme rozklikávací rozpočet a finanční plán," informoval starosta.

Pro občany Přibyslavi chce radnice zavést rovněž takzvaný asistenční servis. Úředník by měl podle starosty nejen od občana převzít vyplněný formulář, ale především poskytnout informace, jak má občan tu kterou žádost vyplnit a správně poslat. K tomu by měl sloužit i vytvořený Etický kodex úředníka města Přibyslav, který by měli všichni zaměstnanci úřadu dodržovat. Zjistit názory občanů na činnost městské samosprávy, život ve městě a na budoucí investiční akce zkoušejí i jiná města na Havlíčkobrodsku. Letos například uspořádalo průzkum veřejného mínění obyvatel město Ledeč nad Sázavou. Podle bývalého starosty Petra Vaňka byl o dotazník malý zájem.

V roce 2012 uspořádala podobný průzkum Komise pro místní agendu 21 rady města Světlá nad Sázavou. Občané odpovídali, že město by mělo mít vlastní bazén nebo koupaliště, čistší ulice, lepší průjezdnost náměstím a širší nabídku pracovních příležitostí. Anketu na téma bezpečnost ve městě zase v Chotěboři uspořádala loni městská policie. Občané si stěžovali hlavně na chování sociálně nepřizpůsobivých.

Autor: Štěpánka Saadouni

26.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení