„Je to dlouhý seznam akcí konaných v Pohledu  o víkendu 27. -28. července. U příležitosti svátku sv. Anny se koná v Pohledu kromě pouti i otevření nově upraveného sportovního hřiště. Je to akce TJ Sokol. Stálo je to v loňském roce hodně úsilí a brigádnických hodin, ale výsledek stojí za to. V sobotu odpoledne se koná koncert v kostele sv. Ondřeje V sobotu a v neděli  se koná 47. ročník výstavy květin - letos je výstava rozšířena o další zámecký prostor,“ informovala Jitka Neuwirthová tajemník Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Pohled s tím, že letos v dubnu zemřel dlouholetý předseda organizace zahrádkářů v Pohledu Petr Jirásek, Tento ročník proto spolek věnuje jeho památce.

Návštěvníci se mohou těšit jak na tradiční, tak na některé nové vystavovatele a prodejce z Vysočiny. „Výstava bude probíhat v sobotu a v neděli vždy od 8 do 17 hodin. Pro potěchu oka by měly být vystaveny zejména odrůdy růží a  mečíků. Vystavování květin je vždy spojeno s rizikem, že něco ještě nepokvete nebo bude naopak odkvetlé. Loňský rok odkvetly růže tak brzy, že téměř nebylo co vystavovat. Letos jsme měli přislíbené jiřiny, ale studený květen způsobil, že do termínu výstavy nenakvetly,“ konstatovala Neuwirthová.

Ani letos nebudou chybět bonsaje, některé bude možno i zakoupit. Návštěvníci si budou moci vybrat ze  širokého sortimentu trvalek, skalniček, sukulentů, pokojových rostlin a okrasných keřů. Přijede také vystavovatel citrusů, který bude roubovat citrusy na donesené semenáče. K dispozici návštěvníkům bude zahrádkářská poradna, prodej semen a různých prostředků proti škůdcům. Doplňkový sortiment bude tvořit keramika, čaje, léčebná kosmetika, háčkované výrobky a další. Na výstavě nebude chybět ani občerstvení.