Most u kostela svaté Kateřiny, který spojuje dva břehy řeky Sázavy, totiž stále prochází rekonstrukcí, což ještě ztěžuje už tak složitou dopravní situaci ve městě.

Podle posledních prognóz by mohl být objekt alespoň provizorně společností SDS Exmost, která má práce na starosti, zprůjezdněn v polovině prosince. Jisté to ale zdaleka není. „Děláme vše pro to, aby se stihla komunikace otevřít do 15.prosince. Snad se nám to do té doby podaří," konstatoval hlavní vedoucí stavby Zdeněk Argaláš. Podle něj je třeba hlavně ještě usadit žulové obrubníky a položit také konstrukční vrstvu vozovky.

Brzké zahájení provozu na mostě si vroucně přeje i vedení města. „Skutečně si nepřejeme nic jiného, než aby se práce včas stihly. Ale bohužel předpověď počasí nevypadá nepříznivě, takže otazník nad termínem stále visí," upozornil brodský radní Libor Honzárek. Případné zprovoznění mostu by se však netýkalo přilehlých komunikací, ale pravděpodobně by se jezdilo pouze na hlavním tahu.

Uplatní sankce

Město, které financuje hlavně rekonstrukce inženýrských sítí a navazujících silnic, však tak jako tak bude vůči dodavateli uplatňovat sankce.

„Vlastně ani jinak jednat nemůžeme, ukládá nám to zákon. Pokud se nepletu, tak sankce činí deset tisíc korun za jeden den prodlení a práce pro město měly být hotovy do konce října. Jinak práce jsou, co se řemeslné zručnosti týče, prováděny dobře, ale prostě se nedaří dodržovat jejich harmonogram," vysvětlil Honzárek.