Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prázdninové opravy přijdou školy na desítky milionů korun

Havlíčkobrodsko – V několika školách okresu teď žáky vystřídali řemeslníci.

9.7.2014
SDÍLEJ:

Stavební ruch nyní panuje také v areálu školy v Golčově Jeníkově.Foto: Jan Štrobl

V některých provádějí pouze drobnější zásahy, jinde přistupují k nákladným opravám.

Poměrně rozsáhlou rekonstrukcí prochází například základní škola v Golčově Jeníkově, kde část několik desítek let starého pavilonu vystřídá nová přístavba ke stávající budově. „Z pavilonu zůstává pouze ta část, která je schopná provozu, tedy městská knihovna a dvě třídy. V těch bude mít navíc kompletní zázemí pobočka základní umělecké školy ze Světlé nad Sázavou. Nová přístavba pak nabídne dalších šest učeben s kompletně bezbariérovým přístupem a bude tvořit spojení se starou budovou," uvedla ředitelka školy Marie Jiroušková. Podle ní připravovali ve spolupráci s městem původně mnohem větší projekt, v jehož rámci měla místo celého pavilonuvzniknout velká přístavba i s tělocvičnou.

Pomůže Unie

„Tento plán však ani napodruhé nebyl vybrán, a tak z původního projektu díky dotacím od města vzniklo pouze nové hřiště," dodala Jiroušková. Škola by měla mít objekt, jehož náklady ve výši téměř čtyřiceti milionů korun z velké části proplatí fondy Evropské unie, k dispozici začátkem září příštího roku.

Letním opravám se nevyhne ani základní škola ve Ždírci nad Doubravou. „Během prázdnin budeme provádět menší i větší úpravy interiéru školy. Dokončíme výměnu linolea ve školní družině a chodbě školní jídelny. Provedeme částečnou úpravu interiéru vestibulu. Opravíme linoleum a další nedostatky v pavilonu dvě a pavilonu tři," informoval ředitel školy Ota Benc.

Nejdůležitějším krokem je příprava projektu na kompletní rekonstrukci a modernizaci pavilonu číslo tři. „Třetí pavilon, kde probíhá výuka v odborných a kmenových učebnách, je prostě zastaralý a vyžaduje komplexní řešení. První laický odhad nákladů říká, že připravovaná rekonstrukce a modernizace se může vyšplhat až k deseti milionům korun," upřesnil ředitel.

Čtvrtou etapou pokračuje i oprava školy v Přibyslavi, která začala v roce 2009 a jejíž dokončení se předpokládá v únoru příštího roku.
„Čtvrtá etapa rekonstrukce zahrnuje přestavbu staré části budovy školy, která pochází z devatenáctého století a stavební zásah už potřebovala. Nicméně se při kontrole ukázalo, že opravy nebudou tak dramatické, jak se zdálo. Budova je sice sto let stará, ale stropy a některé další stavební části jsou velmi kvalitní," podotkl starosta města Jan Štefáček.

Areál bude s pomocí mírných ramp vyrovnávajících rozdíl mezi jednotlivými objekty bezbariérový. Pohyb do dalších pater zajistí výtah. „Školní družina bude mít samostatný prostor i přístup," upřesnil projektový manažer Vladimír Klatovský. Projektový návrh přichází s koncepcí nové malé tělocvičny, využit bude také původní historický sál s pódiem v bývalé staré budově pro přednáškové účely.

„Objekty budou zatepleny, bude provedena výměna oken s cílem dosáhnout lepších tepelně-technických vlastností a úspor energií," dodal projektant. Náročná a nákladná rekonstrukce školy by měla umožnit také zvýšení kapacity školy ze čtyři sta padesáti na šest set padesát žáků. Rozšíří se také počet odborných učeben ze čtrnácti na devatenáct. Škola bude mít rovněž lepší vybavení dílen a odborných učeben. Jedná se hlavně o dvě jazykové učebny, dvě počítačové učebny a jednu třídu pro přírodní vědy, případně fyziku a chemii. Čtvrtá etapa projektu bude stát více než dvacet osm milionů korun, přitom přes čtyřiadvacet milionů korun se městu Přibyslav podařilo získat z evropských dotací.

Autor: Redakce

9.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení