Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prázdný pavilon nemocnice opět začne sloužit pacientům

Havlíčkův Brod – Kraj Vysočina zahájí na sklonku letošního roku rozsáhlou rekonstrukci nevyužívaného pavilonu číslo 13 v areálu havlíčkobrodské nemocnice.

29.5.2015
SDÍLEJ:

Pavilon číslo 13 se po rekonstrukci změní v moderní objekt. Umístěny v něm budou plicní oddělení a oddělení dlouhodobě nemocných. Foto: Deník/Jaromír Kulhánek

Oznámil to náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl (ČSSD).

„Po dokončení prací, tedy zhruba v polovině příštího roku, by měl být uvedený pavilon změněn v moderní objekt, v němž odpovídající zázemí najdou plicní oddělení a oddělení dlouhodobě nemocných. Oprava pavilonu ze čtyřicátých let minulého století bude hrazena z rozpočtu kraje. Umístěno v něm bude více než pět desítek lůžek, z toho více než polovina pro oddělení dlouhodobě nemocných," uvedl Joukl.

Stavební úpravy jsou navrženy s ohledem na minimální zásahy do nosných i nenosných konstrukcí. „Budova bude opatřena kontaktním zateplovacím omítkovým systémem, vyměněna bude střešní krytina i klempířské prvky. Řešeny budou samozřejmě i zpevněné plochy, příjezdové a přístupové komunikace včetně bezbariérové rampy, parkovací stání i částečné oplocení a podobně," přiblížil detaily Oldřich Homola z odboru majetku Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Uskutečnění uvedeného investičního záměru vytvoří podle Homoly odpovídající prostorové a hygienické podmínky pro oddělení dlouhodobé péče havlíčkobrodské nemocnice, ambulantní i lůžkovou část plicního oddělení a současně přináší možnost uvolnění pavilonu číslo 10 pro ryze sociální účely. „Umístění, respektive rozšíření domova pro seniory v areálu nemocnice se jeví jako výhodné i z důvodů využití synergických efektů. Tedy využití kapacity nemocniční kuchyně, prádelny a dostupnosti lékařské péče," pokračoval Homola.

Pavilon číslo 13 původně využívalo ortopedické oddělení nemocnice. Později v něm sídlilo ředitelství, oddělení rehabilitační péče i další oddělení a ambulance. „Uvažovalo se také o tom, že by právě na jeho místě byla postavena nová budova Krajské knihovny Vysočiny. Z tohoto záměru ale sešlo, a od roku 2011 je prázdný," připomněla mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.

Kraj Vysočina již vyhlásil výběrové řízení na dodavatele stavebních prací. Jeho úkolem bude v prvním podzemním podlaží pavilonu vybudovat šatny pro zaměstnance obou oddělení, sklady, archiv, zázemí pro vedení plicního oddělení a zákrokový bronchoskopický sál.

„V prvním nadzemním podlaží budou umístěny lůžková část a ambulantní část plicního oddělení, v druhém pak lůžková část stanice oddělení pro dlouhodobě nemocné a ve třetím budou prostory vedení oddělení dlouhodobě nemocných, archiv a místnosti rehabilitace a ergoterapie," popsal Homola.

Autor: Jaromír Kulhánek

29.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení