Pomáhá jim v tom fond Asekol. Loni například se pro ochranu sběrného dvora rozhodli v Krucemburku. Využili k tomu Fond Asekol. Výše dotace činila 39 879 korun.

Celkové náklady byly 64 321 korun.

Na tamním sběrném dvoře mají zajistit ochranu proti vykrádání 4 kamery. Ty budou monitorovat bránu sběrného dvora, prostor kóje určený pro uskladňování elektroodpadu, ale také okolí sběrného dvora a příjezdovou komunikaci. Záznam je nahráván a ukládán. V nepřítomnosti obsluhy mimo otvírací dobu sběrného dvora docházelo totiž k odkládání vysloužilého elektra v okolí dvora. Cílem tohoto projektu je zlepšení zabezpečení dvora proti vniknutí a proti vykrádání, rovněž má zamezit odkládání vysloužilého elektra v okolí.

Svoje sběrné dvory zabezpečily v minulosti také chotěbořské a světelské technické služby, rovněž za pomoci Fondu Asekol. „Nám se podařilo z tohoto fondu získat dotaci ve výši téměř 123 tisíc korun. Využijeme ji na budování devadesátimetrového oplocení sběrného dvora, které doplníme i ostnatým drátem pro větší zabezpečení," informoval u příležitosti instalace zabezpečení jednatel Telesu (technické a lesní správy) Miroslav Uchytil. Z fondu s epodařilo získat i speciální E-domek – uzamykatelný ocelový přístřešek pro ukládání vyřazených elektrozařízení.

E-domek. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Ve Světlé nad Sázavou v minulosti fond využili na instalaci kamerového systému skládky směrem na Novou Ves.