Vyrobily jim ji dobrovolnice z patchworkového klubu HaBa, který působí při Mateřském centru Zvoneček. „Na začátku roku se sešly, aby probraly, co budou po nadcházející měsíce tvořit. A přišel nápad ušít deku, ze které by mohly mít radost hlavně děti z havlíčkobrodského Charitního domova. Slovo dalo slovo, a tak nejmladší klienti jedné ze sociálních služeb Oblastní charity Havlíčkův Brod dostali originální dárek,“ zavzpomínala mluvčí Charity Aneta Slavíková.

Originální a hlavně ručně tvořená deka slavila mezi dětmi úspěch hned při svém předání. „Jakmile balíček rozbalily a deku natáhly, začaly se po ní s úsměvy na rtech a dětskými čertíky v očích povalovat. ,Ta je krásná, a modrá jako moře. Nebo nebe,' zaznívalo od dětí, které dárek přijaly ihned za svůj,“ usmála se Slavíková.

Jejich radost samozřejmě potěšila samotné členky klubu HaBa, které přišly hotové dílo, vyrobené technikou patchworku, do Charitního domova osobně předat. „Těší nás, že vidíme, že se deka líbí. Ať dobře slouží,“ přála iniciátorka nápadu Daniela Krýsová.

Kurzy patchworku v Mateřském centru Zvoneček pořádají už od roku 2006. Pravidelněji se pak šikovné dámy začaly scházet o dva roky později. „Jsme amatérské švadleny. Některé z nás mají odrostlé děti a některé jsou už v důchodu. Prošly jsme si tak tím, že jsme na naše děti všechno šily. Později jsme objevily patchwork, který k nám přišel ze zahraničí, a propadly jsme mu. Líbí se nám, že je hodně kreativní a že nikdy nevytvoříte to samé,“ neskrývala nadšení vedoucí klubu Libuše Alexová.