„Kromě toho mohou rodičky využít také individuální konzultace on-line poradny přes e-mail. Nastávající maminky tak mají hned tři možnosti jak se ptát na cokoliv stran těhotenství a porodu v naší nemocnici,“ upozornila mluvčí nemocnice Petra Černo.

Například Jana Hovorková z Havlíčkova Brodu to považuje za dobrý nápad. „Nemocnice vyšla z toho, že v době počítačů je setkávání on-line mezi mladou generací v oblibě a většina z budoucích matek nemá s počítačem problém. V době epidemie je to navíc nejbezpečnější způsob setkávání,“ zdůraznila budoucí matka.

Z nádraží Havlíčkův Brod jezdí denně desítky spojů, ale dálkový autobus do Prahy už ne.
Konečná. Autobus z Ledče do Prahy už nepojede. Nafta je drahá

On-line předporodní kurz povede porodní asistentka Denisa Dostálová a také Petra Rychlá. „Budou v termínu  7. a 13. prosince v šest hodin odpoledne přes mobilní aplikaci Microsoft Teams,“ upřesnila mluvčí s tím, že zájemci se musí na kurz předem hlásit. Budoucí matky si také mohou prohlédnout v počítači virtuálně celou porodnici.

Porodnice nabízí podle mluvčí individuální konzultace ohledně vedení porodu. „K dispozici je lékař Petr Janovský a porodní asistentka Denisa Dostálová. Nastávající maminky a jejich partneři tak mají možnost s námi konzultovat svá porodní přání, popovídat si o vedení porodu a možnostech předporodní i porodní péče v naší nemocnici,“ dodala mluvčí a zdůraznila, že konzultace jsou opět zdarma, ale na objednání.

Vyjedou lyžaři na Vysokou? Nad areálem u Havlíčkova Brodu se vznáší otazník

Třetí možností pro nastávající matky je on-line emailová poradna, kterou vede zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení, lékař Erik Lajtman, který svém e-mailu odpovídá maminkám jejich dotazy stran předporodní i poporodní péče do osmačtyřiceti hodin.