Nic výjimečného v tom datu nevidím, říká záhadolog Milan Knob z Chotěboře.

Podle jeho názoru nám přestupný rok nic výjimečného nedává, ale ani nebere. Neboli je to datum jako každé jiné. Dokonce ani nadpřirozené síly z hlediska esoteriky na přestupný rok neberou ohledy.

„Před lety jsem se zúčastnil světového dne OFO pořádaného klubem Avalon, kde jsem hovořil o našich regionálních záhadách. U obce Jeřišno na Chotěbořsku během druhé světové války tragicky zahynuly dvě dívky a dodnes se na tom místě, v době smutného výročí události, i po šedesáti letech, ozývají údajně tajemné výkřiky a hlasy. Děje se tak přesně v určitý den bez ohledu na to, zda je rok přestupný, či nikoliv,“ uvádí Knob jeden z příkladů, kdy se tajemné síly projevují i po letech, bez ohledu na to, aby svoje „řádění“ v přestupném roce o něco posunuly, čímž by se dostaly do souladu s kalendářem.

Milan Knob je zakládajícím členem Klubu nezávislých občanů badatelů a pravidelně, dvakrát do roka, pořádá na Chotěbořsku setkání příznivců záhad a tajemna.

Podle Wikipedie ale historie přestupných dnů sahá až do starověkého Egypta, kdy byl v roce 238 před naším letopočtem zaveden dodatečný den každý čtvrtý rok. Podle autorů žertovné Necyklopedie je únor dokonce „závistivý“ měsíc, neboť se snaží svým sousedům, lednu a březnu, nějaký den doslova ukrást, proto by měl prý být 29. únor vyhlášen Mezinárodním dnem závisti.

Podle numerologie datum narození 29 dává po finálním součtu číslo 2. Tito lidé mají přirozený dar schopnosti vcítit se do druhých, dar intuice a jemnocitu. Mohou se spolehnout na svůj vnitřní hlas, pokud jde o první dojem. Jsou mírumilovní, chápaví a veselí. Právě proto, že mají pochopení pro druhé, sami velmi oceňují partnerství a nikdy by svého partnera záměrně nezranili. Jsou velmi citliví na stres a potřebují se vždy stáhnout do klidného kouta, aby v něm „natankovali“ další životní sílu.