„Pro dopravní hřiště město využije areál poblíž budovy lesního družstva, kde v současné době už dětské hřiště je, mimochodem rodiče se tam učí s dětmi jezdit na kole," upřesnil starosta Martin Kamarád. Hrací plocha pro děti zůstane na místě zachována, ale přibude plocha zbrusu nová, která bude věnovaná dopravní výuce. Celý areál bude oplocený.

Pomůže dotace

„Na dodavatele stavby už město vyhlásilo soutěž. Vítězná firma by měla dopravní hřiště dokončit do letních prázdnin, výuka začne od září. Cena celé stavba je 3,2 milionů korun. Stavět se bude s pomocí dotací od firmy ČEZ a Kraje Vysočina," dodal starosta.

Plochu dopravního hřiště pokryje asfalt a dlažba. Nebudou chybět vyznačená parkoviště. Na hřiště povedou celkem čtyři vstupní branky, ovšem kvůli stavbě bude třeba pokácet dva stromy, což je podle starosty nutnost. Dopravní výchova je v základní škole Přibyslav běžnou součástí výuky.

Ministerstvo Školství Mládeže a Tělovýchovy totiž rozpoznalo nutnost přivést děti k dopravní výchově a zařadili dopravní výuku do osnov základních škol už od roku 2013.

Protože Přibyslav ale svoje dopravní hřiště neměla, jezdili přibyslavští školáci na dopravní hřiště do Havlíčkova Brodu. Až bude nové dopravní hřiště v provozu, budou moci školáci z okolních obcí jezdit naopak do Přibyslavi. Stavba dopravního hřiště byla snem nejenom přibyslavských školáků, ale také ředitelky Sportovního zařízení města Přibyslav (SZMP) Veroniky Vošické Buráňové.

„Mým velkým snem, který se pomalu začíná plnit, je dětské dopravní hřiště, kde by se děti učily, jak se chovat v silničním provozu. Kurz pro vedoucího dopravního hřiště jsem absolvovala vloni a jsem plně přesvědčena o tom, že je to druh práce, který by mne naplňoval," konstatovala ředitelka Buráňová.