„Nejen na firmách, ale hlavně na jejich často přemrštěných cenách, které se od původního projektu liší o desítky procent. Raději dáme více peněz na obnovu techniky,“ konstatoval starosta Kamarád.

Jednou z důležitých investic je třeba nákup kompaktoru na skládku v Ronově, která městu výrazně přilepšuje do rozpočtu v řádu milionů korun. Ukládá tam odpad nejméně polovina obcí z Havlíčkobrodska a Žďárska. Investice do kompaktoru za desítku milionů se podle starosty Kamaráda městu mnohonásobně vrátí. Jak upřesnil starosta, na skládce už jeden kompaktor mají, ale postupně dosluhuje a náklady na opravy rostou.

„Na pořízení nového kompaktoru ještě není ukončené výběrové řízení, výběr dodavatele projde schvalovacím procesem,“ upřesnil starosta.

Pro potřeby technických služeb se radnice rozhodla pořídit také nový traktor s různými doplňky, například zařízením na sečení trávy kolem silnic. „Sečení bude pružnější a práce budou levnější, než kdybychom žádali jinde,“ podotkl Kamarád s tím, že dosud si na tyto práce Přibyslav najímala silničáře. To ale znamenalo, obrazně řečeno, se zapsat na pořadník a čekat celé týdny, až budou mít silničáři hotovou vlastní práci.

Nový traktor poslouží rovněž k údržbě a prořezání zeleně podél hojně navštěvované cyklostezky do Sázavy. Dalším strojem, který technickým službám bohatě využijí, je speciální multikára na chodníky, která pomůže se zimní údržbou i běžným úklidem. Jak upřesnil starosta výběrové řízení na  koupi komunální techniky, konkrétně na pořízení traktoru a komunálního chodníkového malotraktoru už skončilo. Radnice podepsala kupní smlouvu, techniku dodá společnost STROM, Praha.