Ten už má kovový betlém připravený. Přesněji má hotový jeho návrh. Návštěvníci ho uvidí v celé kráse o víkendu během Mlékárenských dnů v přibyslavském kině.

„Betlém je vysoký tři metry. Postavy jsou tři, celá svatá rodina. Jedna postava měří asi metr padesát,“ popsal svoje dílo.Rada města schválila na pořízení betléma pro Přibyslav veřejnou sbírku. Na projektu se budou řemeslníci z Přibyslavi a okolí.

Vystavená bible na hradě Lipnice.
Vzácná bible vznikla na hradě Lipnice, domů se vrátila z americké sbírky

Jak upřesnil místostarosta Michael Omes, hotový betlém spatří o vánocích lidé na Bechyňově náměstí, ale radní hledají místo, kde by byl k vidění i během roku jako umělecké dílo. „Zvažujeme areál muzea nebo farní zahradu,“ dodal s tím, že farní zahrada by byla asi nejvhodnější.

„Autor díla, kovář Petr Štáfl z Uher, je současně i autorem čtyřmetrového kovaného kříže mezi obcemi Uhry a Dvorek umístěným na nejvyšším bodě v okolí,“ sdělila za organizátory akce betlém Irena Rezničenková.

Veřejná sbírka na kovový betlém, který o vánočních svátcích ozdobí Bechyňovo náměstí už začala posledního července během cestovatelské besedy Martina Kamaráda Bolívií jen tak, aneb z La Pazu až do Betléma.