Město žádalo o dvě dotace. Naposledy měla mít radnice výsledek žádosti do konce listopadu. Nyní už je prosinec.

Městu Přibyslav tak začal velký problém. Podle starosty už vybrali firmu, která kulturák přestaví asi za 22 milionů korun do konce srpna. Po dotazech vedení města tuto garanci prodloužil do konce listopadu. Nyní už ale město záruku ceny nemá. „Takže budeme muset soutěž vyhlásit znovu a je možné, že se dočkáme úplně jiných cen,“ prohlásil starosta.

Hotel Slunce v Havlíčkově Brodě.
Hotel Slunce v Brodě půjde zřejmě k zemi. Na místě může vzniknout prodejna

V nejistotě tak nejsou jen Kulturní zařízení města Přibyslav organizace, která se o chod domu stará, ale třeba také tamní filmový klub. Ten už kvůli covidu přišel o loňskou sezonu a na leden chystal oslavy dvaceti let trvání.

„Uvidíme, co bude dál. Pravděpodobně bychom byli v divadelním sále na základní škole,“ navrhl Jakub Šnýdl, jeden z členů vedení Filmového klubu.

Kulturní dům s proskleným foyer proslavil film Ene bene s Ivou Janžurovou v hlavní roli, který se v tomto kulturáku natáčel. Symbol socialistické architektury má už to nejlepší za sebou. „Prosklenými stěnami táhne. Chceme stěnu vyměnit, aby se nezměnil vzhled stavby. Součástí prací v kulturním domě zakázky je výměna vzduchotechniky a systému vytápění, oprava střechy a zateplení,“ dodal starosta.