Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přibyslav chystá šestnáct nových parcel pod Osivou

Přibyslav – Novou sérii parcel pro rodinné domky chystá v lokalitě pod Osivou na příští rok město Přibyslav. Zájemcům zde hodlá město nabídnout zhruba šestnáct nových pozemků.

17.1.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

„V současné době je vyhotovena kompletní projektová dokumentace, jsou vydána potřebná územní rozhodnutí a stavební povolení na výstavbu technické infrastruktury a v terénu byly vytyčeny parcely pro výstavbu rodinných domů, které se budou prodávat v první polovině příštího roku. O podmínkách prodeje parcel zatím nebylo rozhodnuto, zřejmě se bude jednat o prodej obálkovou metodou," informoval starosta Martin Kamarád.

Ovšem ještě před vlastním výběrovým řízením na dodavatele inženýrských sítí vybere město administrátora výběrového řízení a technický dozor. Samotná stavba inženýrských sítí bude zahájena nejspíš na jaře letošního roku.

Zájemců je hodně

Podle starosty Martina Kamaráda je o nové parcely velký zájem už nyní. „Předběžně si podalo žádost o koupi parcely asi 19 zájemců," upřesnil starosta.

Kolik se jich rozhodne nakonec parcelu skutečně koupit, je otázka. Ovšem s ohledem na skutečnost že inženýrské sítě ještě nejsou hotové, nemohou podle městského úřadu, odboru výstavby a životního prostředí, zájemci o parcely začít stavět v předstihu, než se začne se stavbou inženýrských sítí.

Důvod je vcelku jednoduchý. Firma, která bude inženýrské sítě budovat, většinou požaduje uzavření celého staveniště, protože tam má uložený veškerý stavební materiál, techniku a odpovídá zároveň za bezpečnost na staveništi i za zajištění staveniště proti vstupu nepovolaných osob.

Takže by se mohlo stát, že se noví vlastníci na svůj pozemek nedostanou dřív, než se inženýrské sítě dokončí.

Z toho všeho vyplývá, že většinou nelze vydat stavební povolení či ohlášení na stavbu rodinného domu před dokončením technické infrastruktury. Je to zároveň i ochrana stavebníků, aby nezačali stavět předčasně a například nepodepsali hypoteční smlouvu, aniž by měli jistotu, kdy budou všechny sítě hotovy. Nelze totiž hotovou stavbu rodinného domu zkolaudovat dříve, než je povoleno užívání i potřebné technické infrastruktury.

Pokud si toto stavebníci neuvědomí, stává se, že musí platit bance penále jen proto, že se stavba třeba jen části technické infrastruktury nečekaně protáhla, a tudíž bance nemohou doložit povolení užívání ani zcela dokončené novostavby domu.

„Jestliže vše, co souvisí s naplánovanou stavbou technické infrastruktury pod Osivou bude probíhat bez velkých problémů a průtahů, je možné počítat se zahájením stavby rodinných domků v lokalitě Pod Osivou nejdříve na podzim příštího roku," upřesnil starosta.

Autor: Štěpánka Saadouni

17.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení