Výstava je přehlídkou ovoce, zeleniny, medu a brambor vypěstovaných v přírodních podmínkách regionu Přibyslav. Pěstování brambor má na Přibyslavsku tradici, která je dána nejen vhodnými přírodními a půdními podmínkami, ale i dobrou péčí, která umožňuje vypěstovat kvalitní konzumní brambory pro přímou spotřebu.

Ilustrační foto.
Chlazení ledu na brodském stadionu bude bezpečnější

Kromě zahrádkářů se na organizování tradiční výstavy podílejí i včelaři, rybáři, myslivci, chovatelé a další přibyslavské spolky, to vše pod patronátem města Přibyslav. Tři vyhodnocené nejlepší vzorky odrůd brambor budou nabízeny v sobotu dopoledne na výstavě k ochutnávce a získají cenu, kterou vytvořila místní keramička Jana Březková.

Brambory se vaří tradičně v přibyslavské školní jídelně. Hodnotí je odborná porota. Ta bude zkoumat kvalitu a chuť. Součástí víkendové výstavy je rovněž odpolední soutěž o nejkrásnější jablko. Pro vítěze bude opět cena, jablko z keramiky. Na náměstí bude jako tradičně v sobotu 14. října ráno zahájen prodej ovocných stromků, okrasných rostlin, brambor, jablek, kmínu, máku, medu, perníčků a podobně.