Jádrem zajímavého projektu bude oboustranná tribuna. Na její východní straně je plánováno kryté hlediště s pohledem na fotbalový trávník, uprostřed západní strany bude rozmístěno několik sedadel pro diváky utkání ve volejbalu, tenisu a badmintonu, na okrajích poroste kaskádovitá zeleň. Doprostřed dvojstranné tribuny ve tvaru písmene A by se měly vejít šatny, sprchy a herna stolního tenisu.

Funkční tribuna bude navazovat na předválečnou sokolovnu, jejíž sociální zázemí zdaleka nevyhovuje současným požadavkům na hygienu sportovců. V těsných šatnách v nedělních podvečerech svlékají propocené dresy a zouvají zablácené kopačky fotbalisté SK Přibyslav, v pondělí se tam převléká mládež tělocvičné jednoty Sokol.

Martin Kamarád uvedl, že v roce 2019 by měl být dopracován projekt. Vzápětí bude samospráva usilovat o dotaci z prostředků ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Dílo by mohlo sloužit v roce 2011 nebo 2012. Michael Omes dodal, že po letošních komunálních volbách byla na ustavujícím zasedání zastupitelstva města zvolena komise pro sportovní a mimočasové aktivity, ta by se na realizaci nového stadionu měla svými podněty podílet.