V tomto případě se jedná o donášku nákupu, vyzvednutí léků v lékárně a další pochůzky například pro recept k lékaři nebo na poštu. Potřební se mohou podle starosty obrátit na pečovatelskou službu města Přibyslav na vedoucí Martinu Veselou telefon 569 482 128 nebo 720 513 592 případně e-mail ps@pribyslav.cz.

„Zároveň žádáme klienty pečovatelské služby Přibyslav u kterých je reálná možnost že se nakazili, například od rodinných příslušníků aby tuto informaci sdělili vedoucí pečovatelské služby, abychom se domluvili na dalším postupu při poskytování služeb a nevystavovali naše pracovníky nebezpečí,“ zdůraznil starosta.

Vzhledem k tomu že nákaza koronavirem může způsobit závažné problémy u lidi s oslabenou imunitou, starších lidí a lidí chronicky nemocných, měli by podle starosty Kamaráda lidé starší 60 let, kteří jsou nákazou nejvíc ohroženi, zvážit v zájmu svého zdraví pobyt na místech s větší koncentrací osob.

Město Přibyslav nezajišťuje potřebným seniorům a chronicky nemocným jen léky a nákupy, ale Kulturní zařízení města jim chce zpříjemnit i čas trávený v domácí izolaci. „Vzhledem k tomu, že jsme byli nuceni uzavřít městskou knihovnu nabízíme půjčování knih donáškovou službou. Službu zajistíme v úterý a v pátek dopoledne,“ informovala ředitelka Kulturního zařízení města Přibyslav Zdeňka Valnerová. Zájemci mohou kontaktovat přibyslavskou knihovnu telefonicky nebo e- mailem.