Podle pořadatele Milana Klementa soutěž spočívá v přesném přistání závodníka s motorovým padákem na terč. Účastní se asi dvě desítky závodníků, průběh soutěže závisí na počasí. „Je to rovněž závěrečná akce sezony na přibyslavském letišti, takže spíš než o soutěž, jde o přátelskou zábavu," konstatoval Klement.

Vzory? Peřina či Fajtl

Jako snad každý kluk Milan Klement snil o tom, že až vyroste, tak z něj bude pilot. „S postupem času a díky rodičům, kteří mě a mého bratra často brávali na letiště jsem se v tom jenom utvrzoval. S otcem jsem se jako malý ještě za totality zúčastnil setkání válečných veteránů z druhé světové války, tam jsem se setkal se jmény jako jsou František Peřina či František Fajtl a tato jména jsou pro mě od té doby posvátná. Piloti se od té chvíle, hlavně díky literatuře, kterou jsem přímo hltal, pro mě stali vzory v životě. Stavění plastikových a posléze funkčních modelů RC letadel jen částečně tlumilo počínající touhu vzlétnout do oblak," vzpomíná Klement.

Díky létání s RC modely se na letišti seznámil s piloty opravdových letadel, se kterými se konečně dostal do vzduchu. Létání se tak stalo splněným snem ( i když ne docela ). V zimě roku 2005 se na letišti v Přibyslavi objevila podivná věc, byl to padák a pilot měl na zádech koš s motorem. Padák neletěl nějakou závratnou rychlostí, ale relativní jednoduchost a po zjištění i dostupnost výbavy Milana Klementa mě přesvědčila, aby vyzkoušel motorový paragliding. Od té doby se tomuto sportu intenzivně věnuje a má za sebou celou řadu úspěchů a oceněn doma i v cizině.

Ilustrační foto
Jak děda s tátou dělali revoluci, už ví školáci z Brodu i ze Světlé