Takzvaná Novodobá sanitka je sice placená, ale jak její provozovatel Josef Petr říká, má výraznou přidanou hodnotu, kterou klienti jistě ocení.
„Na Havlíčkobrodsku je naše služba teprve v plenkách, nedávno jsme začali jezdit. Je zaměřená především na seniory a na lidi se sníženou mobilitou, pochopitelně ale můžeme zajistit dopravu prakticky pro každého," vysvětluje Josef Petr.

V čem služba vlastně spočívá? Dejme tomu, že se senior potřebuje dostat k lékaři na vyšetření. Doma ani v okolí není nikdo, kdo by na něj měl čas a k zastávce hromadné dopravy se nedostane, neboť je to pro staršího člověka příliš daleko.

„V takovém případě má možnost nám zavolat a my pro něj přijedeme. Ale nejen to. Klienta vyzvedneme přímo u dveří jeho domu či bytu, naložíme jej do upraveného vozu a dovedeme přímo na místo, dejme tomu do lékařské ordinace. Navíc pokud bude třeba a nebude to časově příliš náročné, cestou domu mu můžeme pomoci například vyzvednout nákup či léky. A to bude samozřejmě v ceně služby. To jsou právě přidané hodnoty, které našim klientům zajišťujeme. Navíc to může být i velká úleva pro blízké našich klientů, kteří tak uspoří svůj cenný čas," vysvětluje Petr.

Individuální přístup

„Ale zakládáme si na tom, že nejsme klasický taxík. Právě služby, ve kterých vycházíme zákazníkům vstříc, doprovod v ceně a individuální přístup, je to, čím se odlišujeme. Jezdíme zpravidla od 6 do 16 hodin, ale pochopitelně budeme klientům vycházet vstříc," podotýká Petr.
A jak se zdá, zákazníci jsou se službou spokojeni. „K lékaři to mám poměrně daleko a už se mi špatně chodí. Doma navíc nebyl nikdo, kdo by mě na vyšetření odvezl, tak jsem si sanitku objednal. A musím říci, že služba je to opravdu dobrá a řidič mi se vším pomohl," uvedl jeden z prvních zákazníků, Jaroslav Novák.

Ostatně Novodobá sanitka není v České republice úplnou novinkou. Poboček je v České republice už devětadvacet, ta nejbližší funguje už zhruba rok v Jihlavě a samotný nápad byl vyznamenán oceněním Projekt roku.