„V pondělí 15. dubna mezi 9. a 10. hodinou přiveze těžká technika přístroj pro pracoviště magnetické rezonance nemocnice Havlíčkův Brod,“ informovala mluvčí nemocnice Petra Černo. Přístroj za 40 milionů korun bude z kamionu přemisťovat velký jeřáb. Po umístění přístroje do prostoru nové přístavby RDG v hlavní lůžkové budově nemocnice nastoupí parta zedníků a dokončí stavební práce s tím spojené. „V nové přístavbě totiž musela zůstat díra potřebná právě k umístění přístroje. Na zakoupení přístroje bylo vyhlášeno výběrové řízení.

Jak informovala mluvčí Černo, na začátku října roku 2017 roku začala společnost Chládek a Tintěra se stavbou pracoviště magnetické rezonance v areálu nemocnice Havlíčkův Brod.

Pracoviště vzniklo jako přístavba k hlavní lůžkové budově a bude přímo navazovat na oddělení RDG (radio diagnostické oddělení). Hrubá stavba budovy byla plánována na začátek roku 2018, následující byla montáž technologie. Pracoviště magnetické rezonance je plánováno jako samostatně fungující jednotka radio diagnostického oddělení. Jeho součástí budou vyšetřovna, strojovny, přípravna, dvě svlékací kabinky a čekárna se sociálním zařízením.

Finance na přístroje získala nemocnice z Evropských strukturálních a investičních fondů v rámci Projektu IROP – Modernizace perinatologického centra II. stupně a dalších oborů návazné péče. Stavební část finančně pokryje dotace od zřizovatele nemocnice Kraje Vysočině ve výši 14 milionů korun.