Spolek Epigram sbírku zahájil v prosinci loňského roku. Lidé mohou přispívat na účet sbírky i do kasičky v nemocniční lékárně. Na podporu kostela v prosinci proběhla také dvě benefiční představení.

„S kolegou Vítkem Vodrážkou jsme nadšení. Na transparentním účtu se sešlo něco přes sto tisíc korun. Příspěvky jsou od stokorun až po padesát tisíc. Jeden dar nám dokonce přilétl až z Německa od jmenovkyně Kateřiny,“ uvedla předsedkyně spolku Epigram Michaela Krpálková.

Příznivci iniciativy za záchranu kostela svaté Kateřiny mohou transparentní účet sledovat na stránkách Spolku Epigram. Tady se dozvědí i další informace o plánovaných opravách památky. „Zájem a dary jsou pro nás důležitá zpětná vazba, že lidem skutečně na tom malém kostelíku u mostu záleží,“ doplnila Michaela Krpálková.

Lidé mohou kostel podpořit i na tradičních řemeslných trzích v Havlíčkově Brodě, kde by měl mít spolek vlastní stánek. Tady si budou moci koupit tričko, pamětní cihličku nebo se dozvědět informace o historii i současném stavu kostela. Výtěžek z prodeje bude také věnován na jeho opravu.

Výčet aktivit spolku tím ale zdaleka nekončí. „Výhledově připravujeme grant, kterým bychom chtěli přinést trochu kulturního života do Kateřiny. Zatím domlouváme podrobnosti,“ dodala Michaela Krpálková.

Veřejná sbírka na opravu svaté Kateřiny bude trvat tři roky. Finance se zaměří na generální opravu střechy. Potom by se měla řešit i nadměrná vlhkost zdiva a vnější i interiérové omítky nebo barokní oltář.