Na malý výlet parkem je podle pořadatelů nejlepší vyrazit v podvečer. Rozsvěcejí se totiž světla veřejného osvětlení, a s ním i sváteční výzdoba. Park v tu chvíli zaplní zářivé postavy andělů a pohádkových zvířat.

Rada města rozhodla, že se procházka parkem uskuteční v podobném rozsahu jako v předcházejících letech. Navíc ve spolupráci s novými majiteli zámku. „Stoupající náklady na uspořádání akce řešíme úsporným opatřením. Omezíme svícení přes noc, zmenšíme vánoční výzdobu ve městě a nebudeme pořádat novoroční ohňostroj,“ upřesnil Rosecký.

Opravy ulice Kyjovská
Náročné opravy Kyjovské v Havlíčkově Brodě končí

Tradici vánoční procházky parkem udržují ve městě už dva roky. Je sice určena především pro obyvatele Světelska, ale cestu do parku našli i lidé z dalších měst. S dětmi sem jezdí například Věra Langová z Havlíčkova Brodu. „Je to příjemný zážitek. Člověk načerpá tu správnou vánoční náladu,“ pochválila akci mladá žena.

V parku se neplatí klasické vstupné, ale podle Roseckého mohou dárci přispět pořadatelům platbou přes mobil QR kódem. Tento dar je zcela dobrovolný. Vánoční procházka se koná pod patronací KyTICe – Kulturního zařízení Světlá nad Sázavou. Park je majetkem města a poprvé se rozsvítí už o víkendu.