Majitel ho nabídl radnici k odkoupení, ale zastupitelé zatím váhají, neboť cena nemovitosti stále přesahuje finanční možnosti městyse.

„V současné době je situace taková, že jsme si nechali zpracovat dva odborné posudky od dvou firem. Ty mají určit, jaká je hodnota nemovitosti v daném čase a místě, podle toho se pak rozhodneme," sdělil starosta Libice nad Doubravou Václav Venhauer. Dokud nebudou tyto posudky zpracovány a předloženy úřadu, zastupitelé jednání o prodeji kulturního domu prozatím odloží  na neurčito.

Majitel kulturního domu Luboš Kruml, který v Libici má v pronájmu také historický Pilnův statek, nabízel objekt k prodeji již loni, téměř za čtyři miliony korun, neboť se jeho provoz už nerentuje. Zastupitelé tehdy prodej odmítli. Cena se v letošním roce sice snížila, ale i tak je podle libických zastupitelů vysoká. Majitel nemovitosti zdůrazňuje, že má  o dohodu s radnicí zájem, ale v objektu provedl drahé úpravy, tudíž není možné, aby ho prodal hluboko pod cenou. Městečko Libice by rovněž rádo kulturní dům získalo, neboť v současné době nemá k dispozici, kromě Pilnova statku, žádné prostory vhodné ke konání společenských akcí.