Oznámila to mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová. Ta dodala, že Šimanovský doposud působil jako velitel družstva na stanici profesionálních hasičů ve Světlé nad Sázavou.

„Post velitele stanice ledečských profesionálních hasičů od února 2012 zastával Josef Doležal, který současně velel i stanici profesionálních hasičů ve Světlé nad Sázavou. Velitelem světelských profesionálních hasičů zůstává Doležal i nadále nadále," podotkla Musilová.

Status stanice ve Světlé nad Sázavou se rozhodnutím generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslava Ryby letos na jaře změnil na stanici P1.

„Původní výjezd této historicky nejmladší stanice v kraji byl organizován jako výjezd smíšený. To znamená složený z profesionálních a dobrovolných hasičů a doba výjezdu ze stanice od vyhlášení poplachu jednotce k události byla do pěti minut. Od 1. května 2014 se podařilo posílit, respektive v souladu s právními předpisy doplnit, personální stav příslušníků na stanici. Původně zde sloužilo devět hasičů ve výjezdu, v současnosti slouží ve výjezdu dvanáct hasičů a výjezd už je organizovaný jako plně profesionální," vysvětlila Musilová.

Právě změna na stanici ve Světlé nad Sázavou a s tím související zvýšené nároky nejenom na administrativu, ale především na řízení celé stanice, byly důležitým impulsem pro to, aby každá stanice měla svého vlastního velitele.

„Jan Šimanovský byl do funkce velitele stanice profesionálních hasičů v Ledči nad Sázavou jmenován na základě výsledků výběrového řízení a pochopitelně na základě dlouholetých vynikajících pracovních výkonů", řekl Luboš Vacek, ředitel územního odboru Havlíčkův Brod Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.