Před havlíčkobrodským soudem stojí Petr Fiala již od úterý devatenáctého března. „Důvodem, proč tady stojím, je to, že místní soud mi zavrhl odvolání proti vydědění mého otce ohledně rodinného domu a nějakých pozemků. Otec všechen majetek napsal na moji sestru. Advokát mi dal špatné datumy k odvolacímu soudu, soudní poplatek jsem poslal o pár dní později a z toho důvodu na odvolání soud nebral zřetel,“ vysvětlil své důvody devětačtyřicetiletý Petr Fiala z Havlíčkova Brodu.

Muž v rodinném domě za Brodem žije a nyní mu podle jeho slov hrozí vystěhování. „Jsem v invalidním důchodu. Mám čtyřletou dceru, kterou mám občas v péči a teď skončím na ulici,“ pokračoval Petr Fiala.

Rekonstrukce silnic na Chotěbořsku.
Řidiči pozor. Blíží se uzavírky na Chotěbořsku. Víme kde

Před Okresním soudem v Havlíčkově Brodě stojí Petr Fiala denně vždy po dobu úředních hodin. „Nějaký pán tady od soudu už na mě pokřikoval, že tady stojím zbytečně a že nemám šanci něco proti tomu udělat,“ doplnil Fiala s tím, že doufá, že s verdiktem soudu ještě něco zmůže. „Doufám, moc tomu ale nevěřím, protože v téhle zemi spravedlnost neexistuje. Tady má právo jen ten, kdo je bohatý a má správné známé, což moje sestra má,“ dodal Petr Fiala.

Zdroj: Deník/Ivona Souralová

Mluvčí havlíčkobrodského soudu Jana Panská Deníku potvrdila, že dotyčný vedl se svou sestrou soudní spor v dědickém řízení o nemovitost. „Jeho otec ho měl vydědit, s čímž muž nesouhlasil. Soud loni jeho argumenty zamítl. Proti tomu se odvolal, ale do stanovené lhůty nezaplatil za odvolání soudní poplatek dva tisíce korun,“ komentovala mluvčí Panská.

Podle ní muž peníze uhradil až druhý den po uplynutí lhůty. „Což soud už nemohl přijmout. Poplatek prostě zaplatil pozdě. Proto soud řízení pravomocně zastavil a poplatek mu vrátil. Nyní běží nové řízení vyklizení nemovitosti,“ doplnila mluvčí havlíčkobrodského soudu. K tomu, že nyní stojí muž před soudem s cedulí na krku, se více mluvčí soudu vyjadřovat nechce, ale respektuje, že na to má muž právo.

Železniční trať v úseku Pohled, Stříbrné Hory, Hesov a Přibyslav
Trať z Pohledu do Přibyslavi. Proměna za miliardy. Víme kdy začne i skončí

Pro Deník se k celé věci vyjádřila i setra Petra Fialy. „Bratr celý život napadal a týral naše rodiče, a proto ho můj tatínek vydědil. Bratr ze sebe dělá obět, přitom i dál neustále dělá zle mně i naší matce. Bratr uvádí, že nemá kam se svojí dcerou jít, ale dceru má v péči její matka, kterou můj bratr také vyštval a skončila v azylovém domě,“ reagovala sestra Petra Fialy, která si nepřála zveřejnit jméno.