Krajští silničáři mají posypového materiálu dostatek, tvrdí jejich ředitel Jan Míka

Zatímco jinde provoz na silnicích komplikovaly složité povětrnostní podmínky či namrzající vozovky, Havlíčkobrodsko bylo včera průjezdné bez výraznějších zdržení.

„Pouze na výjezdu z Havlíčkova Brodu směrem na Jihlavu zůstal včera časně ráno v kopci stát kamion, který pak následovalo několik dalších. Jinak se dá říci, že provoz je pro osobní automobily celkem bezproblémový. Samozřejmě nákladní vozy klouzat mohou," konstatoval včera odpoledne ředitel krajských silničářů Jan Míka. Jeho slova potvrdila i obsluha dispečinku jihlavské Správy u údržby silnic.

„Žádné výrazné dopravní problémy, kromě toho zmiňovaného, z Havlíčkobrodska hlášeny nemáme," konstatovala obsluha.  Podle Míky jsou cestáři dobře připraveni i na další průběh zimy. „Soli i inertního posypového materiálu mám takřka plné sklady, takže v tomto ohledu by snad žádný problém nastat neměl. Pouze prosíme řidiče, aby byli ohleduplní k našim sypačům a nepředjížděli je na nepřehledných úsecích," doplnil Míka.

O víkendu však byla situace o poznání horší. Policisté v rámci celého kraje evidovali zvýšený počet dopravních nehod.
Ty v podstatě ve všech případech souvisely se zimním počasím.

„Od pátečního do včerejšího rána jsme v našem kraji přijali oznámení o 55 dopravních nehodách, při kterých bylo lehce zraněno celkem dvanáct osob. Ve všech případech šoféři nezvládli řízení na zasněžené a kluzké vozovce. Nejhorší situace byla v pátek, kdy jsme vyjížděli ke třiceti dopravním nehodám. V sobotu a v neděli se situace uklidnila," potvrdila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

V jiných částech kraje však byly i včera větší problémy. V rámci celé Vysočiny tak evidovali policisté do 15. hodiny celkem 34 dopravních nehod.