Potřebné pozemky o rozloze deseti a půl hektaru už město s pomocí státní dotace před časem vykoupilo. „Komunikace dosáhne délky tři sta padesáti metrů. Naváže na ni i kruhový objezd v místech odbočky u silnice, která spojuje Světlou nad Sázavou s Havlíčkovým Brodem. Výstavbu kruhové křižovatky v ceně přesahující  dva miliony korun zafinancuje Kraj Vysočina, který již tuto akci zařadil do svého rozpočtu,“ uvedl světelský starosta Jan Tourek.

Stavební práce začnou na jaře a potrvají zhruba čtyři měsíce. Jejich součástí bude nejen výstavba přístupové komunikace, ale také chodníků a osvětlení. „Inženýrské sítě budou zatím přivedeny jen k hranicím jednotlivých pozemků v zóně. Další rozvody se budou stavět až podle potřeb a požadavků investorů,“ pokračoval Tourek. Nová silnice povede budoucí průmyslovou zónou i k městské skládce komunálního odpadu. „V současné době k ní máme přístup jen přes soukromé pozemky,“ vysvětlil Tourek.

Konečná cena cesty 
je podstatně nižší

Do tendru na stavbu silnice do průmyslové zóny se přihlásilo šestnáct firem. „Vysoutěžená konečná cena vítězné firmy je podstatně nižší, než s jakou původně počítal projektant,“ podotkla místostarostka Světlé  Lenka Arnotová a sdělila, že projekt počítal s náklady ve výši čtyřiatřiceti milionů korun.
Radnice ve Světlé nad Sázavou už jedná s prvními investory, kteří projevili zájem o stavbu svých provozů v nové průmyslové zóně. „Oznámili nám, že jejich rozhodnutí padne koncem března nebo počátkem dubna,“ konstatoval Tourek.

Průmyslová zóna by měla ve Světlé nad Sázavou přinést další pracovní místa. V současné době se sedmitisícové město potýká s devítiprocentní nezaměstnaností.