Zřejmě se tak stala první ženou na Vysočině s titulem profesionální sommeliérky.

V provensálském dialektu slovo „saumalier" znamená zodpovědný za zvířecí potah při přepravě vína. „Sommé" býval mnich pověřený v klášteře péči o prostírání, chléb, víno a nádobí.

U nás tato profese existovala již v dobách Karla IV. Císařův číšník Pešek Hlavně 
z Vrchlického veselohry Noc na Karlštejně víno koštoval a naléval a panovníkovi dělal společnost. Jak známo, Jana Kubátová by ovšem na Karlštejn nemohla, leda převlečená za panoše.

Rodačka z Příbrami, která se provdala do Oudoleně, kde přivedla na svět tři děti, po mateřské dovolené nemohla najít práci. V historickém domě U černého orla si otevřela obchod s vínem a cítila, že nemůže zůstat pouhou prodavačkou. Za jednašedesátihodinové sommeliérské vzdělání zaplatila 18 tisíc korun, nepočítaje cestovné do Valtic a ubytování.

„Peněz ani času nelituji, mohu nyní zákazníkům při výběru nejlepšího nápoje lidstva mnohem kvalifikovaněji poradit," řekla čerstvá sommeliérka Deníku a přidala Pravidlo mokré čtvrti básníka Karla Sýse z jeho bibliofilské sbírky Džbán s dvojitým dnem: „Katolíci pijí pod jednu, husité podobojí, Bůh vysuší ty, které nenapojí".

Ivo Havlík