„Důchodce z Vysočiny", který bydlí v nedalekém Novém Veselí na Žďársku, vyhrál naprosto přesvědčivě – se ziskem téměř jednatřicet procent hlasů. Na druhém místě skončil Karel Schwarzenberg, který ovšem za Zemanem zaostal zhruba o třináct procent.

Celkové výsledky prvního kola volby na Havlíčkobrodsku, alespoň co se samotného pořadí týče, víceméně kopírovaly celorepublikové pořadí. Výjimkou však bylo třetí místo Jiřího Dienstbiera, který o více než půl procenta předstihl Jana Fischera.

V Sázavce zvítězil jasně Jan Fischer

Zeman na Havlíčkobrodsku zvítězil ve všech městech, velkou podporu měl i v drtivé většině obcí a celkově v okrese obdržel 15 627 hlasů.
Jednou zmála výjimek byla na Havlíčkobrodsku obec Sázavka, kde naopak jasně vyhrál Jan Fischer s více než třicetiprocentním ziskem.
To Karel Schwarzenberg se celkově na okrese nepřehoupl ani přes devět tisíc platných hlasů (8924) a Jan Fischer i Jiří Dienstbier za ním byli v závěsu řádově pouze o stovky voličských preferencí.

Poměrně zajímavý byl i výsledek voleb v Golčově Jeníkově, kde sice také vyhrál Miloš Zeman, ale o druhé a třetí místo se s naprosto shodným počtem 241 hlasů podělili Jan Fischer a Jiří Dienstbier.

Jana Velebu, který se nedávno stal senátorem za Chrudimsko a část Havlíčkobrodska, volební vítězství Miloše Zemana nepřekvapilo.
„To jsem opravdu očekával a sám jsem Zemana volil. Když byl předsedou vlády, problémy v zemědělství se braly vážně a řešily se. Budu tedy Zemana volit i nadále," uvedl Veleba.

To starosta Krucemburku Jiří Havlíček, který je sám členem TOP09, se netají svojí náklonností ke Karlu Schwarzenbergovi. „Výsledky jsou takové, jaké jsou, a zdálo se mi, že u některých poražených kandidátů bylo zklamání citelné. Nyní se ukáže, zda si voliči nechají Milošem Zemanem vnutit myšlenku, že jde o boj mezi pravicí a levicí. To není pravda, jde o volbu osobností a Česká republika potřebuje někoho, kdo by na domácí scéně i v zahraničí napravil její reputaci," konstatoval starosta Havlíček.