První den letošního roku vykoukli v brodské porodnici na svět celkem tři kluci – Gabriel Kopřiva, Michal Tecl a Petr Vystrčil. Malý Gabriel Kopřiva je druhorozený. Jak prozradila jeho maminka Barbora, starší bráška se na něj už moc těší a přišel se na něho už do porodnice podívat.

Co se týče loňského roku, pak jednoznačně – v havlíčkobrodské porodnici měli lékaři napilno. „V loňském roce se u nás uskutečnilo 1394 porodů, z toho bylo více chlapců, celkem 735 a 21 párů dvojčat. Největší miminko byl Daniel a vážil 4870 gramů, nejmenší pak malá Monika s porodní váhou 570 gramů. Celkem 258 maminek k nám přijelo z jiného kraje a 13 maminek ze zahraničí. Nejvíce porodů se uskutečnilo v červenci, to bylo 159 porodů a narodilo se 160 dětí,“ popsala mluvčí Černo jak vypadal loňský perný rok havlíčkobrodských porodníků.

Umělé zasněžování na Harusově kopci u Nového Města na Moravě.
Opožděný start lyžařské sezony ovlivní investice na příští zimu

Co se týče křestních jmen, která rodiče svým dětem dávají, pak porevoluční móda Pamel, Esmerald a Diegů inspirovaná hlavně světem mýdlových telenovel je už naštěstí minulost. Naopak v havlíčkobrodské porodnici sahali rodiče po jménech českých. V roce 2019 rodiče nejčastěji svým dětem dávali jména Jakub, Adam, Jan, Antonín a Matyáš, u holčiček Anna, Eliška, Ema, Adéla a Tereza.