Podle havlíčkobrodské radnice zákaz pohybu psů souvisí se stavbou nových hřišť, se vznikem nebo zánikem nových mateřských školek a obchodních center. Aktuálně je pohyb psů nežádoucí U Svatého Jána, kde je nový pumptrack, u nového skateparku u koupaliště či v parku Budoucnost kvůli discgolfovému hřišti.

Útulek pro psy Mírovka.
Psí útulek v Mírovce nekončí i díky Deníku. Podporovatelé mají radost

Například student Luboš Janáček s omezením pohybu psů ve městě souhlasí. „Mám zvířata rád, ale nemám náladu šlapat každou chvíli do psích hromádek. Třeba na Smetanově náměstí na trávníku, když si tam chci odpočinout. Kdo chce mít doma psa a chodit s ním po městě, ať si po něm uklidí,“ prohlásil.

Radní Libor Honzárek již před časem avizoval, že městu dělají starosti psí výkaly právě na Smetanově náměstí. „Trávník na náměstí je určený k odpočinku, přesto se tam objevují psí exkrementy, byť tam psi nesmějí vůbec. Pro volné venčení je v okolí města lokalit dost. Přesto městská policie musí takové přestupky řešit, i když samozřejmě většina pejskařů je vzorná,“ poznamenal Honzárek.

Havlíčkův Brod zpřísnil psí vyhlášku, podívejte se na video:

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Městská policie v Brodě řeší ročně tisíce přestupků a celá řada z nich se týká právě neukázněných chovatelů. V současné době je volný pohyb psů bez vodítka v Brodě zakázaný na téměř osmdesáti místech ve městě i jeho místních částech. Například na odpočinkovou zónu Smetanovo náměstí či hřiště Plovárenská nesmějí psi vůbec. „Naopak skupinu pejskařů, kteří se chtějí venčení svých miláčků věnovat společně, vyslyšelo město Havlíčkův Brod,“ informovala Alena Doležalová, mluvčí úřadu. Jak upřesnila, rada města rozhodla zadat projekt na hřiště pro psy u Vymazlené kavárny na okraji Havlíčkova Brodu.