„Učebny budou na obou školách zaměřeny především na polytechnickou výuku a jazyky. Práce by měly začít na obou místech v létě příštího roku. Nový školní rok tu zahájí žáci na podzim 2025,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala.

V Havlíčkově Brodě půjde o vestavbu v půdních prostorách, tedy ve čtvrtém podlaží. „Na škole vznikne mimo jiné v rámci rozsáhlé přestavby velkokapacitní multimediální učebna výpočetní techniky, kterou bude možné pomocí posuvných příček rozdělit až na čtyři samostatné výukové prostory s maximální kapacitou 68 míst,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.

Vozidla zimní údržby v akci. Na Vysočině si v těchto dnech pořádně máknou.
Sníh komplikuje dopravu na Vysočině. Nejhorším úsekem je táhlý kopec ve Štokách

Od září 2025 proto na škole vznikne i nový obor Informační technologie a bude také navýšena kapacita školy. Odhadovaná cena přestavby vyjde na 109 milionů korun, více než 42 milionů korun by měla pokrýt dotace z evropských fondů IROP.

V Novém Městě na Moravě vznikne nový prostor nad hlavní budovou, přestavba půdy nabídne čtyři nové polytechnické dílny. Žáci se tu budou učit pracovat s 3D technologiemi nebo multimédii. Učebny budou vybaveny robotickým ramenem, drony, akčními kamerami, laserovou řezačkou, 3D pery a tiskárnami. Zde vyjdou stavební práce na 25 milionů korun, téměř 11 milionů uhradí program IROP.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Starosta Golčova Jeníkova rezignoval. Řekl své důvody.

Zdroj: Deník/Roman Martínek