Jasný signál vyslali havlíčkobrodští zastupitelé směrem k investorům z řad místních sportovních organizací, kteří by v příštím roce rádi uskutečnili své stavební projekty.

„Mohu potvrdit, že se zastupitelstvo k finanční spoluúčasti, a to v jasně definované výši, zavázalo," konstatoval starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl, a vyjmenoval tři konkrétní investiční záměry. „Jde o výstavbu multifunkční sportovní haly Tělovýchovné jednoty Orel, nástavbu kabin ve sportovním areálu FC Slovan a také o výstavbu nového sociálního zázemí tenisového oddílu Tělovýchovné jednoty Jiskra v areálu Na Losích," uvedl Tecl.

Pokud se zmíněným investorům podaří v průběhu roku 2013 zajistit financování svých projektů, mohou kalkulovat   s milionovými částkami z rozpočtu města. „Orel může počítat s příspěvkem ve výši jedné třetiny rozpočtových nákladů, maximálně však od  nás získá sedm milionů korun. Spoluúčast města v rámci stavební akce FC Slovan zastupitelstvo stanovilo ve výši dvaceti procent, což je přibližně jeden milion korun, a  tenisté mohou počítat s naší spoluúčastí ve výši třiceti procent, a to je asi 1,1 milionu korun," upřesnil Tecl. Ten podotkl, že uvedené finanční rozpočtové garance  platí výhradně pro rok 2013.

TJ Orel by v lokalitě Reynkovy ulice ráda postavila a  zprovoznila dvě moderní sportovní haly. Starosta této organizace František Holas, řekl, že obě by měly mít tribuny i kompletní technické a sociální zázemí.
„První z hal by měla být k dispozici florbalistům, volejbalistům či futsalistům. Druhá pak nabídne prostor pro tenis, badminton a jiné oblíbené sporty. Obě haly navíc budou moci intenzivně využívat i žáci blízké základní školy a široká veřejnost," nechal se slyšet Holas.

Čeká se na dotace

Nemalými částkami by se na výstavbě měly podílet také Kraj Vysočina, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a již zmíněná brodská samospráva. „V případě realizace budeme mít, a to jako jediní ve městě, sportoviště s certifikovanými rozměry, včetně tribuny pro pět set diváků, což umožní konání ligových utkání nejvyšších soutěží," doplnil Holas.
V Havlíčkově Brodě se v současné době nachází jediná sportovní hala. Dochází tak k situacím, že se zdejší sportovní oddíly připravují v často nevyhovujících podmínkách, a některé z nich dokonce svá víkendová utkání hrají v okolních městech.