Třeba chodník v ulici Nad Tratí. „Dlažba je stará, rozbitá. Dlažky se hýbou. Když prší, stačí na některou šlápnout. Voda zpod ní vystříkne a hned máte mokro až na kolenou,“ postěžovala si například jedna z obyvatelek Věra Zámečníková která nedaleko bydlí.

Hnědé kontejnery na bioodpad jsou pořád plné. Lidé do nich házejí, co je napadne.
Tráva nám smrdí pod okny, město by mělo mít kompostárnu, shodli se lidé v Brodě

Podle místostarosty Zbyňka Stejskala je přebytek šestašedesáti milionů milým překvapením. „Přesto že někteří odborníci prorokovali, že covid se na rozpočtech měst a obcí podepíše negativně, hlavně v příjmech z daní, nestalo se tak,“ konstatoval. Radní se rozhodli podle Stejskala poslechnout doporučení finančního výboru a nadpoloviční většinu, to je čtyřicet milionů vložit do rozpočtu pro letošní rok.

Že rozpočet města Havlíčkův Brod skončil přebytkem potvrdil i zastupitel Ondřej Rázl za finanční výbor. "Členové finančního výboru se jednomyslně shodli zapojit tento přebytek do rozpočtu pro letošní rok. Jedním z důvodů je stále rostoucí inflace,“ dodal. Podle Rázla ale hrozí další zdražování energií, proto finanční výbor nedoporučil vložit do letošního rozpočtu celý přebytek. Kam ušetřené peníze půjdou, rozhodnou zastupitelé, ale radní podle Stejskala dávají přednost opravám komunikací a chodníků.