V plánu je také například nový vodovod a stavba bytových domů. Podle starosty Vlastimila Marušáka se jedná o investiční akce, které byly naplánovány nebo již částečně zahájeny v minulém roce.

„V tuto chvíli je komplexně připravena stavba vodovodu do Kobylí Hlavy. Žel na tuto akci nejsou dotační zdroje a její cena je poměrně vysoká, kolem sedmi milionů korun," informoval Marušák. Připraveny jsou přitom i projekty přivedení vodovodu do Vrtěšic, Sirákovic a Stupárovic.

„Přemýšlím o tom, zda by nebylo lepší soutěž na vodovod do Kobylí Hlavy zrušit a pokusit se znovu získat dotace na vodovody pro více obcí najednou. V blízké době získám informace o tom, za jakou cenu by se dal postavit vodovod do Kobylí Hlavy dnes a kolik by stály přibližně vodovody do obcí, kde projekt již je," konstatoval starosta.

Další důležitou investiční akcí je zasíťování ulice Za Pivovarem. U výpadovky na Chotěboř bylo podle starosty vyměřeno a k prodeji připraveno pět pozemků. Kvůli potížím s odkanalizováním bylo vyměření změněno a počet pozemků byl snížen na čtyři.

„Přístup k pozemkům bude z ulice Za Pivovarem, nebude se budovat sjezd z Chotěbořské," upřesnil Marušák s tím, že kanalizace se tak protáhne až k bytovému domu za sušičkou. Dojde tak k zasíťování celé ulice. Pokud někdo bude v budoucnu chtít připojit svůj pozemek k síti, zaplatí poplatek, přičemž k zasíťování bude možné ihned. Rozpočet akce ještě není stanoven.

Neméně důležitá je také stavba dvou bytových domů na bývalém vrakovišti mezi náměstím a tržnicí. „V tuto chvíli je připraven projekt dvou bytových domů, každý s dvaceti byty o výměře čtyřicet pět metrů čtverečních. U této stavby se objevila možnost získat dotaci, pokud v ní budou malometrážní byty a pokud bude určena pro podporované kategorie nájemníků," uvedl Marušák. Podporovanou kategorií jsou mladé rodiny a senioři.

„V tuto chvíli je možné jeden z bytových domů vyčlenit pro začínající rodiny jako startovací byt a druhý jako komunitní bydlení pro seniory, byty pro seniory s nižšími příjmy, kteří ještě nepotřebují nějakou specifickou dopomoc. V tuto chvíli jsme na samém začátku, musíme zjistit, zda by vůbec o podobné bydlení byl zájem," vysvětlil starosta.

Ten dodal, že maximální výše dotace, na kterou ale zřejmě město nedosáhne, bude šest set až šest set padesát tisíc korun. „Na jednu bytovou jednotku pak maximálně třináct milionů korun," prozradil starosta.

Golčův Jeníkov však čekají i opravy silnic a chodníků ve městě.

„Musíme dokončit chodník v levé polovině vozovky Ráj před pilou až ke kolejím. Stejně tak zde nejsou vybudována parkovací místa a není zrekonstruována vozovka. Lidé si neustále stěžují, že tam jsou kaluže, uzavřel Marušák.

Pokud bude radnice provádět rekonstrukci pouze na pozemku města, lze stavební práce zahájit kdykoliv.