K datu 31. prosince 2015 totiž skončí smlouva, kterou má v této souvislosti uzavřenou se společností Tedom Energo. Oznámil to starosta města Jan Tourek.

„Smlouva byla v platnosti plných patnáct let. V jejich průběhu dodávala společnost Tedom Energo městu Světlá nad Sázavou a jeho příspěvkovým organizacím kolem čtyřiceti tisíc GJ tepelné energie ročně. Zavázala se také, že do místního tepelného hospodářství investuje postupně až třináct milionů korun a po skončení platnosti smluvního vztahu převede tuto technologii, a to za symbolickou cenu jedné koruny, do majetku města. Vše, včetně komplexní modernizace teplárny Na Bradle, do puntíku splnila," uvedl Tourek. Ten dodal, že v posledním období stál jeden GJ tepla ve Světlé nad Sázavou 621 korun.

Lidé ve Světlé nad Sázavou, stejně jako ředitelé a vedoucí příspěvkových organizací, kteří k vytápění svých domovů, respektive provozoven, využívají výhradně dodávky 
z centrálního zdroje tepla, se nemusejí obávat toho, že by po 1. lednu 2016 zůstali bez tepelné energie.

„Podle platné legislativy můžeme totiž dodávky tepla od stávajícího dodavatele kontinuálně a smluvně zajišťovat. Vždy na dobu tří měsíců, a to až do okamžiku, než 
z výběrového řízení vzejde nový dodavatel," vysvětlil světelský místostarosta Josef Hnik.

Vlastní organizaci výběrového řízení na generálního dodavatele tepla pro nadcházející roky zadala světelská radnice odborné firmě.

„Předmětem tendru, který pro nás kompletně zajistí, bude nejen zajištění pravidelných dodávek tepla v dostatečném objemu a jeho cena, ale také cena za dlouhodobý pronájem teplárenské technologie a soustavy," vysvětlil Tourek s tím, že do konce prvního pololetí příštího roku by radnice měla znát jméno nového dodavatele.

„V případě jakékoliv komplikace, související nějakým způsobem s touto veřejnou soutěží, tedy například i s případným odvoláním některého z neúspěšných uchazečů, vstoupí do hry Energetický regulační úřad. A ten může opět, a to do doby vyřízení, pověřit dodávkami tepla stávajícího dodavatele. Skutečnost, že by město Světlá nad Sázavou úplně přišlo o dodávky tepla, tedy v žádném případě nehrozí," uzavřel Hnik.