„Jde o největší akci, kterou na našem ranči vždy v průběhu roku pořádáme. Soutěže se v sobotu zúčastnilo třináct jezdců se svými koňmi. Připravili jsme pro ně tři hlavní disciplíny: jízdu zručnosti, jízdu mezi barely a také slalom," uvedl Jan Pavelka. Ten poznamenal, že mezi soutěžícími byl i jeho syn Erik, který mu s organizací pomáhá. „Hodnocen byl především čas jezdců, porota si ale všímala i techniky jízdy a výkonů koní. Předvedli se nám tady například český teplokrevník, anglický polokrevník, huculové, poníci a další. A museli toho ukázat opravdu hodně. Nechyběly přeskoky či couvání, které dalo některým koním řádně zabrat," pokračoval Pavelka.

Nejmladší účastnicí soutěže se stala teprve sedmiletá Petra Freyová ze Zbraslavic, která ji absolvovala na kobylce poníka Alici. „Už jsem tady byla i vloni a celkem se mi dařilo. Odvezla jsem si pohár a velký pytel bonbónů," pochlubila se Petra. Tentokrát ji ale kobylka moc poslouchat nechtěla a holčina jí musela v průběhu své soutěžní jízdy několikrát pohrozit bičíkem.

Svéhlavá Alice

„Někdy je dost svéhlavá a tady to opět ukázala," usmál se děda Petry, který ji do Dobré Vody s poníkem a dalším koněm dovezl.

Petra Freyová, která na koni jezdí od svých pěti let, má doma pro své hobby dokonalé zázemí. „U babičky máme čtyři koně. Jezdí mamka, taťka i děda," svěřila se malá jezdkyně. S poníkem trénuje celkem třikrát týdně. A to i disciplíny, které se v sobotu v Dobré Vodě jely.

Stylovou atmosféru dotvářela country hudba, večer tu reprodukovanou nahradila živá v podání kapely Buštěhradská dráha, nechyběly zasvěcený moderátorský výklad Tomáše Hurycha, typické jižanské a unijní prapory a někteří jezdci se blýskli i pravým kovbojským oblečením, doplňky a sedly.
„Putovní pohár pro celkového vítěze nakonec získala Helena Prchalová ze Zbraslavic, ta zvítězila i ve slalomu. V jízdě zručnosti a v jízdě mezi barely ale nenašel přemožitele také zbraslavický Bohouš Prchal," zhodnotil soutěž Pavelka.