Jsou zakázány dočasně návštěvy, provoz ambulancí je dočasně zastaven. „Obraťte se na našeho tiskového mluvčího,“ sdělil zástupce primáře doktor Jiří Štefánek. Tiskový mluvčí telefon nezvedl, ale informaci o nákaze potvrdil krajský hygienik Jiří Kos. „Ano, informace o nákaze koronavirem je pravdivá. Nákaza se objevila ve větší míře u personálu. V první fázi testování je výsledek pozitivní u devíti zaměstnanců a pěti klientů,“ upřesnil Jiří Kos s tím, že situace v zařízení je pod kontrolou stejně jako v Domově důchodců Humpolec a k obavám není důvod.

Rehabilitační ústav v Chotěboři je od roku 1995 nestátní zdravotnické zařízení. Podle webových stránek zařízení zde díky dobrému hospodaření bylo v minulých letech provedeno mnoho stavebních úprav a nakoupeno nové vybavení pro pacienty. V současné době se tento ústav věnuje rehabilitační léčbě pacientů po cévní mozkové příhodě.

Veřejné prostranství na Žižkově ulici v Chotěboři. Foto: Jarmila Hrůzová
V Chotěboři chystají revitalizaci. První vlaštovka přilétne už na podzim

Do ústavu jsou přijímáni především pacienti z regionu Vysočina a kapacita ústavu je doplňována pacienty z celé České republiky. Ústav disponuje 41 lůžky. Léčba je hrazena zdravotními pojišťovnami a pacientům jsou také nabízeny nadstandardní služby za úhradu. Kromě lůžkové zdravotní péče poskytuje ústav ambulantní zdravotní péči v interní, neurologické a rehabilitační odbornosti pro spádovou oblast Chotěboře. Lůžkovou částí Rehabilitačního ústavu prochází ročně stovky pacientů. Soustředění specializované péče o tyto nemocné umožnilo získat v uplynulém období cenné poznatky, které pracovníci využívají v každodenní léčbě pacientů. Součástí ústavu je i ambulantní část.