Kromě studentů a učitelů se na plese sešli i absolventi a přátelé školy. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jiří Běhounek. „Není obvyklé, abych zaštiťoval plesy. V případě Gymnázia Havlíčkův Brod jsem se však rozhodl udělat výjimku, protože je to škola, s jejímiž představiteli jsem se za uplynulých několik měsíců setkal ze všech krajských zařízení nejvíce," uvedl Běhounek.

Na plese nechyběl ani starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl, který poukázal na důležitost této instituce. „Tato škola má dlouholetou tradici a skvělé výsledky, které oceňujeme a jsme moc rádi, že je právě v našem městě," řekl při slavnostním proslovu.

Potom už se parket zaplnil tancechtivým publikem, kterému zahrál Polenský bigband. Nechybělo ani taneční vystoupení Tendenc dance či lightshow. Na pódiu se objevila i hlavní hvězda večera – muzikálový zpěvák a finalista Superstar, Tomáš Savka. Půlnočním překvapením byla kapela The Baskers, složená převážně ze studentů či absolventů gymnázia.

V sobotu plesová sezona pokračuje tradiční Mikulášskou v podání maturantů Střední průmyslově školy stavební Havlíčkův Brod.

(ora, zrc)