Není neobvyklé, že gurmáni očekávají nějakou tu  místní specialitu, ovšem restaurace zůstávají většinou jen u tradiční české kuchyně. Jednou z mála výjimek jsou například restaurace U Kubínů v Přibyslavi nebo Penzion a hostinec u České koruny v Lipnici nad Sázavou.

„Samozřejmě, že vaříme speciality pro turisty. Každoročně návštěvníky láká vůně pečené kachny nebo koláč z čerstvých borůvek," konstatovala majitelka penzionu a restaurace U Kubínů.

Doneste si houby, usmažíme vám je

Dary lesa využívá i vyhlášená lipnická „Haškova" restaurace. „Z lesního ovoce, hlavně pak z borůvek, děláme kynuté knedlíky, pečeme koláče a buchty, zdobíme jimi zmrzlinové poháry, nebo je dáváme na pecíny. To jsou placky z brambor, vajec a krupice smažené v sádle, které borůvkami sypeme. A co se týče hřibů, hosté je najdou  především v omáčkách a bramborové polévce. Pokud si naši hosté z lesů přinesou houby, není problém, abychom jim je usmažili, nebo z nich připravili smaženici," sdělil Martin Hašek.

Majitel stejnojmenného podniku ve Světlé nad Sázavou nabízí svým zákazníkům například ovocné knedlíky z čerstvého sezonního ovoce.
„Žádné místní speciality nevaříme, zůstáváme stále u domácí kuchyně, která se osvědčila. Jedinou změnou v našem jídelníčku, kterou mohu uvést, je lehká letní strava. Přes teplé měsíce se snažíme využívat sladké plody matky přírody. Připravujeme i houbové pokrmy, nebo zákazníky můžeme potěšit borůvkovými, jahodovými či meruňkovými knedlíky," řekl Jaroslav Šíbor z hotelu Česká Koruna ve Světlé nad Sázavou.
Na místních specialitách si zákazníci nepochutnají ani v jinak vyhlášené Pelestrovské hospůdce, přestože ta je přes léto plná cyklistů i pěších turistů.

Na sbírání borůvek prý nemají čas

„Sázíme zásadně na domácí kuchyni. Největší zájem je o rychlé předkrmy a zákusky. Neumím si představit, že bych ještě měla chodit na borůvky, už takhle mám plné ruce práce," řekla se smíchem majitelka hospůdky, Alena Bártová. Jiné to není ani v hospodě  Na Staré poště v Okrouhlici či  U Pecinů ve Ždírci nad Doubravou.

I tyto restaurace zůstávají u osvědčených tradičních receptů, které svým zákazníkům vaří po celý rok.

Radka Kárníková