Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Revitalizace Cihlářského potoka skončila a stavba bude předána do užívání

Havlíčkův Brod – Letos na jaře město dokončilo stavbu revitalizačních a protipovodňových opatření na Cihlářském potoce.

9.10.2013
SDÍLEJ:

Revitalizace Cihlářského potoka.Foto: Jaroslav Švanda

Rozsáhlé úpravy se dotkly několika úseků potoka i téměř celé kaskády rybníků v jeho povodí. V jejich rámci vznikl suchý poldr a navýšila se retenční schopnost rybníků. Cílem prací, které probíhaly od března 2010 do dubna 2013, bylo jednak zlepšit ekologický stav potoka a rybníků, posílit jejich rekreační hodnotu a  hlavně provést opatření chránící město před povodněmi.

Upravená oblast je rozlehlá a zahrnuje část zastavěného území města, park Budoucnost i volnou krajinu nad městem: táhne se od Štičího rybníka pod Knykem přes Vlkovsko, Cihlář a park až k rybníku Obora pod ZŠ V Sadech. Opatření se týkala především rizikových částí vodního toku a na něm postavených rybníků.

Poldr pojme až 50 tisíc kubíků vody

„U nádrží došlo k opravě technických objektů, navýšení hrází a byly vytvořeny plochy mělčin vhodných k osázení rostlinami. Koryto potoka bylo upraveno, vznikly četné meandry, tůně, místa, kde je možné si u vody hrát. Nad rybníkem Cihlář pak vznikl suchý poldr, který je schopný v případě povodně pojmout až padesát tisíc kubíků vody. Blízký lom byl vyčištěn a přetvořen na místo, kde je možné si udělat piknik či posedět u ohně," poznamenala mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová. Ta dodala, že díky návaznosti revitalizované lokality na park Budoucnost se počítá s jejím využitím k rekreaci občanů i návštěvníků Havlíčkova Brodu.

Město Havlíčkův Brod získalo na tento projekt evropskou dotaci z Operačního programu Životní prostředí, která činí přibližně 40 mil. Kč. Náklady dosáhly na necelých 48 milionů korun.

„K slavnostnímu otevření stavby dojde dnes v jedenáct hodin v parku Budoucnost u Chotěbořské ulice," uzavřela Doležalová.

Autor: Redakce

9.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení