Výkopové práce se nyní přesouvají více do komunikace před prodejnou COOP . I tady dělníci odstraní původní teplovod a přeloží další inženýrské sítě. Ale hlavně řidiči by si měli dát pozor. „Od pondělí 15. srpna již nebude řidičům umožněn vjezd na náměstí Trčků z Lípy z ulic Komenského a Nádražní. Uzávírka se posune až ke křižovatce těchto silnic,“ informovala Sedláková.

Tak to vypadalo v sobotu 6. srpna 2022 na slavnostech v Lípě.
Lípa slavila. Tančilo se, zpívalo, podepisovala se i petice. Podívejte se

Řidiči mohou využít parkoviště v ulici Na Sídlišti pod vlakovou zastávkou, nebo například v ulicích Komenského a Sázavská. Zásobování provozoven bude umožněno po dohodě se stavebníky. Cesta po náměstí je od zahájení stavby bludiště pro ty, co nejsou ve Světlé doma. „Mezi ploty na náměstí pokaždé zabloudím,“ posteskla si důchodkyně Věra Doležalová, která jezdí do Světlé z Havlíčkova Brodu za kamarádkou.

Chodci se na náměstí dostanou. Ovšem s opatrností. Na oplocení podél stavby jsou podle Sedlákové směrovky a mapky kudy je možné stavbu obejít.

Během celé revitalizace náměstí je podle Sedlákové nutné zachovat přístup do všech provozoven na náměstí. Všechny obchody zůstávají otevřeny. Otevřen pro své klienty je samozřejmě i městský úřad.