Z výčtu mnoha dopravních omezení, která ve městě platí v souvislosti s probíhajícími opravami hlavních silničních tahů, totiž zmizí, a to alespoň na pár týdnů, kompletní uzavírka Žižkovy ulice. Ve středu to oznámila mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová.

„Od pondělí 14. července město zhruba na dva měsíce a provizorně obousměrně zprůjezdní část Žižkovy ulice. Konkrétně pak v úseku od ulice Dolní po křižovatku s ulicí Prokopa Holého," uvedla Doležalová. Ta dodala, že do uvedeného úseku se na čas vrátí nejen auta, ale i městská hromadná doprava.

„Jsme si vědomi toho, že letošní dopravní situace v Havlíčkově Brodě z důvodu oprav hned několika důležitých komunikací komplikuje život řidičům. Nyní je rekonstrukce uzavřené Žižkovy ulice ve fázi, která nám umožňuje její částečné zprůjezdnění, čehož chceme využít," řekl starosta havlíčkobrodské radnice Jan Tecl.

Rekonstrukce Žižkovy ulice, kterou provádí Kraj Vysočina ve spolupráci s městem Havlíčkův Brod, je rozdělena do čtyř úseků. Na čtvrtém úseku jsou již hotové inženýrské sítě a jeho rekonstrukce by měla začít během dvou měsíců. Do té doby část tohoto úseku město zprůjezdní nejen pro automobily, ale i pro autobusy. Také Technické služby Havlíčkův Brod po dobu obousměrného zprovoznění provedou úpravy tras MHD a budou platit s drobnými úpravami původní jízdní řády vydané na rok 2014. Veškeré informace najdou cestující na stránkách www.tshb.cz.

Rekonstrukci Žižkovy ulice zahájil kraj loni v červnu, její kompletní dokončení plánuje během listopadu.