Práce se neobejdou bez omezení. „Kvůli odstranění nánosů ze dna bude uzavřena na čtyři měsíce část brodské cyklostezky na obou březích řeky,“ informovala mluvčí městského úřadu Alena Doležalová. Jak doplnila, Povodí Vltavy zahájí práce 16. června a to ve dvou místech. „Na pravém břehu v blízkosti hřiště Plovárenská a na levém břehu v blízkosti areálu technických služeb Zahrada.

Během prací dojde podle Hugo Roldána z Povodí Vltavy a.s. k pročištění koryta významného vodního toku od nánosů. „Tím se zlepší odtok v blízkosti centra města a sníží se riziko povodní. Předpokládáme, že práce potrvají asi do poloviny října 2021. Bude přitom odstraněno zhruba 4 644 kubíků sedimentů,“ upřesnil Roldán.

Jak dodala Doležalová kvůli odbahnění řeky dojde u hřiště Plovárenská k uzavření cyklostezky v místě Hippos arény podél pravého břehu Sázavy. Výjezd vozidel stavby z cyklostezky bude zajištěn na ulici Žižkova. Na levém břehu řeky Sázavy v blízkosti areálu Zahrada bude také zcela uzavřena část cyklostezky podél areálu. „Přístup

k nemovitostem podél levého břehu bude umožněn po cyklostezce obousměrně od mostu u svaté Kateřiny, vjezd a výjezd vozidel stavby je směrem na ulici Bělohradská,“ popsala situaci Doležalová.